תיקון פיצוצי צנרת

פיצוץ של צינור מים בדירה יכול להופיע כנזילה חלשה ,או כהצפת מים המחייבת סגירה של שיבר המים בדחיפות. לרוב פיצוץ בצנרת המים מגיע בהפתעה מוחלטת וללא שום התראה מוקדמת ,אך לעיתים ניתן להבחין בניפוח של קטע בקיר הנגרם על ידי צינור חלוד שלפני פיצוץ ,ולפעמים ניתן להבחין ברטיבות קלה בקירות הדירה או בתקרת הדירה ,אשר תוך זמן קצר יחסית יכולה להפוך לנזילה ממשית ואף לשיטפון בדירה.

פיצוצים בצנרת מים ,נגרמים לרוב בעקבות בלאי של צנרת ישנה וחלודה אשר נסדקת ,ועם הזמן הסדק הולך ומתרחב, אולם ישנם מצבים אשר בהם ניתן להבחין בפיצוצים גם בצנרת חדשה , כגון : צנרת מים חמים גלויה שעלולה להתפוצץ , או חיבור לא תקין בצינור. צנרת המים השייכת לדירה נמצאת מתחת לריצוף ,בתוך הקירות וחלקה אף גלוי ,(יש מקרים בהם צנרת מים של השכנים עוברת בין הקומות וחשוב לציין שבעל הדירה לה הצינור שייך, צריך לשאת בתיקון הפיצוץ ובכל ההוצאות הנלוות ).

לבדיקה של מאתר נזילות מים מקצועי התקשרו 052-5422805.

ישנם מצבים אשר בהם הצינור המפוצץ נמצא בסמוך לדוד שמש , או בסמוך לשעון המים של הדירה ,ולכן בנזילות מסוג זה לא תמיד ניתן להבחין במהירות ,אך לעיתים ניתן לראות סיבוב בשעון המים למרות שכל הברזים בבית סגורים ,או שינויים בחשבון צריכת המים ,ועל ידי כך ניתן להבין שיש דליפת מים מהמערכת.

כמובן שתמיד  ניתן לעשות בדיקת לחץ מים ולוודא שמערכת המים תקינה וללא נזילות .בכל מקרה של פיצוץ בצינור ,דבר ראשון שצריך לעשות : הוא סגירת השיבר לדירה לה הצינור המפוצץ שייך, ואם מדובר בקו ראשי אז יש לסגור את השעון הראשי לבניין. במידה והצינור המפוצץ שייך לשכנים עלינו לעדכן אותם שהם חייבים לסגור את השיבר לדירתם ולהזמין אינסטלטור שיטפל בבעיה. פיצוץ בצנרת יכול להסתכם בהחלפה של צינורית לברז מים, חיבור שנזל וגרם לפרץ מים ,או אולי בהחלפת קטע קטן בצינור , אולם בהרבה מקרים יש צורך לשבור מרצפות או קטע בקיר ,על מנת לחשוף את הצינור המפוצץ ולהחליפו. בהרבה דירות צנרת המים מאד ישנה ,ועל האינסטלטור להמשיך ולחשוף את הצנרת עד אשר הוא מגיע ל"קטע צינור בריא " עם קוטר עבה יחסית ,ורצוי שהחלפת הקטע תעשה מזווית עד זווית, וכל זאת על מנת לוודא שלא יתפוצץ קטע נוסף בהמשך הצינור בזמן הקרוב, ושהתיקון יחזיק מעמד לאורך זמן .

ישנם מקרים בהם צנרת המים כל כך ישנה וחלודה ,עד כדי כך שעדיף להחליף את כולה או לכל הפחות לעשות מעקפים לחלק מנקודות המים בדירה. לעיתים קרובות בעלי דירות מעדיפים לא להיכנס  להוצאות  כספיות גדולות , אך ברוב המקרים אשר בהם משאירים צנרת לא תקינה , זה עניין של זמן עד לפיצוץ הבא , ובסופו דבר זהו שיקול כלכלי שלא משתלם לטווח ארוך.

לאחר פתיחת הריצוף והחלפת קטע בצינור מומלץ להשאיר את המקום פתוח כשבועיים לפני שמרצפים את המקום מחדש ,על מנת שלא יהיו בעתיד נזקי צבע מתמשכים לקירות הדירה ,או לקירות השכנים.קיימים מצבים מעטים ,בהם מקור הנזק אינו חד משמעי , במקרים אלו רצוי להיעזר במצלמה תרמית ,כדי שלא לשבור קירות וריצוף שלא לצורך , ובכדי להימנע מאיתור שגוי של מקור הבעיה. אנו נשמח לעמוד לשירותכם בכל בעיה ובכל עת במחירים הוגנים ושירות אדיב.

קבל הצעת מחיר
לאוס קידום אורגני בגוגל בניית אתרים